Tweety na temat @Lgdkozienice

Biuro Projektu

Godziny pracy biura:
pon. - piąt.
9.00 - 17.00

Adres: ul. Kopernika 8/17
26-900 Kozienice

Tel.: 793 864 252
(48) 366 18 99

E-mail: biuro@lgdkozienice.pl

wtorek, 12 kwietnia 2016

"Nie dajmy zaginąć tradycji"

"Nie dajmy zaginąć tradycji" – to hasło przewodnie I Powiatowego Przeglądu Przyśpiewek Dyngusowych i Pieśni Wielkanocnych, który odbył się 6 kwietnia 2016r. w sali Urzędu Gminy Magnuszew.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Kozienickiej – z prezes Barbarą Gontarek, Gmina Magnuszew oraz nasze Stowarzyszenie, które reprezentowała prezes Irena Bielawska.

W konkursowe szranki stanęło 60 wykonawców z 7 szkół podstawowych i 3 gimnazjów, z obszaru gmin: Garbatka – Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Magnuszew i Sieciechów.

Przybyłych gości uroczyście powitali prezes Barbara Gontarek oraz Wójt Gminy Magnuszew – Marek Drapała.

Podczas koncertu mogliśmy posłuchać nie tylko pieśni wielkanocnych i przyśpiewek dyngusowych z wszystkich gmin, ale również obejrzeć "małe" inscenizacje przygotowane przez dzieci i młodzież. Na uwagę zasługiwały także barwne, ludowe stroje oraz "nietypowe" instrumenty.

Występy dzieci oceniało jury, w którym zasiedli: Proboszcz Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Łękawicy - ks. Dariusz Sałek, Wiceprezes Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Kozienickiej - Mirosława Wójcicka, Prezes LGD Irena Bielawska, Sekretarz Gminy Magnuszew – Barbara Sobota oraz Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kozienicach – Lucyna Domańska – Stankiewicz.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wybrało się na obrady. W trakcie przerwy czas gościom umilał występ Zespołu "Melodia" z Magnuszewa, który zaprezentował szereg dyngusowych przyśpiewek.

Następnie przystąpiono do wręczania nagród. Dwie pierwsze nagrody otrzymali uczniowie z PSP z Sieciechowa oraz PSP z Wysokiego Koła.

Nagrody wręczyła prezes Irena Bielawska, która dodatkowo dla wszystkich zespołów biorących udział w przeglądzie przygotowała niespodzianki, w postaci koszów ze słodkościami.

Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami i członkami komisji konkursowej otrzymali również pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

Prezes Barbara Gontarek wyróżniła ponadto szkoły: PSP z Cecylówki – Brzózkiej oraz PSP z Wysokiego Koła, za najszybsze przygotowanie pakietów akredytacyjnych.

Specjalne nagrody, w postaci ozdobnych pisanek wręczył także wójt Marek Drapała, który uhonorował Publiczne Gimnazjum z Gniewoszowa oraz Dominikę Rodakowską z Garbatki – Letnisko.

Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie oraz słodki poczęstunek.

Poniżej prezentujemy Państwu pakiety akredytacyjne, które zostały przygotowane przez uczestników konkursu.

Pakiety akredytacyjne - proszę kliknąć w link

Południowe mazowsze

Południowe Mazowsze Dziedzictwo i Rozwój
Wszyscy Razem Warka Razem dla Radomki
Wspólny Trakt Na Piaskowcu
Gminy Nadpiliczne

Losowa fotografia

Partnerzy projektu

armsa mazovia minrol arimr